Eesti Õpilasesinduste Liit | August infokiri 2015
545
post-template-default,single,single-post,postid-545,single-format-standard,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-17.2,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive
 

August infokiri 2015

August infokiri 2015

                               

Infokiri

August 2015

 

Juhatus

Aron-Antti Vaino, Mikk Kask, Annela Tammiste

Augustikuu algus möödus juhatuses tegemisterohkelt – oli vaja end ettevalmistada XIV Suvekooliks, mis toimus 17.-19.augustil Käsmus, Lainela Puhkekülas. Suur aitäh peakorraldajatele Margit Kajakule ning Kristofer Jürisoole ning nende tublile meeskonnale. Ilma nendeta poleks nii vinget üritust toimunud. Aitäh!

Suvekoolis toimus ka tegevmeeskonna koosolek, kus valdkondade juhid tegid juhatusele ülevaate oma tegemistest ning rääkisid eesolevatest plaanidest.

25.augustil lõppes ka kandideerimine valdkondadesse ning võime kõik ühel nõul kinnitada – Õpilasliit on saanud endale juurde palju ambitsioonikaid ning töökaid aktiviste!

Samuti kuulutati Suvekoolis välja XXXIII Üldkoosoleku peakorraldajad. Palju edu ning kannatust Britt-Heleen Kandimaale ning Laura Maria Kullile!

Augusti lõpp oli juhatusele rahulik. Meie juhatuse assistent Annela Tammiste käis 31.augustil Lastekaitse Liidu kontoris, et vaadata tagasi Noorteparlamendi eelmisesse aastasse ning uute ideedega tulevikku. Samal õhtul kohtus juhatus meie organisatsiooni raamatupidaja ning tegevjuhiga.

Varsti on kõigile näha meie uuenenud koduleht, seega püsige lainel!

Juhatus koos tegevmeeskonnaga soovib kõigile edukat uut kooliaastat!

Avaliku poliitika valdkond

Eleri Pilliroog

Augustikuus avati avaliku poliitika valdkonda kandideerimine ning saame nüüd uhkelt teile esitleda värsket töögruppi koosseisus : Brita Ennok, Eelika Kiil, Gretel Jaanisoo, Dauri Paškovski, Kert Kask, Elo Kook, Hanna-Maria Mets, Mari Hairk, Rault Altmäe, Frederik Normann, Helen Värno, Kärtiin Taal, Greetel Kala ning Lilian Karro. Palju õnne ning jaksu uutele töögrupi liikmetele.

15. augustil käis valdkonna juht Paides arvamusfestivalil rääkimas õppekavade arendamisest ning jagas ka õpilasliidu ideid antud teemal.

17.-19. augustil toimus imelised Käsmus, Lainela puhkekülas EÕELi XIV suvekool „Oma aja kangelased“, kus korraldati ka lisaks põnevatele ja kaasahaaravatele koolitusele avaliku poliitika töötubasid. Arutleti teemadel nagu õpetajate õiguste suurendamine, mitteformaalne haridus, digipööre ja pagulastemaatika õpilaste silme läbi. Samuti on valitsus muutmas põhikooli-ja gümnaasiumiseadust, millele andis EÕEL oma panuse läbi informatiivse ning mahuka seisukoha. Eriline tänu läheb siinkohal õpilasliidu vilistlasele Liina Hirvele, kes oma mõtete ning ideedega toetas.

Ees ootab juba töökas sügis, sest algab uus kooliaasta. Avaliku poliitika valdkond soovib kõigile õpilastele toredat septembri algust.

Liikmete valdkond

Adreanne Kallas

Augustikuus toimus Suvekool, Lainela Puhkekülas, kus sai osalejatele tutvustatud täpsemalt Liikmete valdkonna tööd. Samuti on paika pandud, milline peaks välja nägema uus infotundide struktuur.

Läbi sai ka valdkonna töögruppi kandideerimine. Välja said valitud tublid ning töökad noored, nendeks on: Oskar Kobar, Laura-Liis Moritz, Anett Veske, Laura Raag, Anni Sikk, Rando Ernits, Anete Hela Pulk, Kert Saarmets, Anna-Bret Vehik, Mart-Hannes Reinfeldt, Marike Kiivit, Killu Kolsar, Rika Reinber.

Meie esimene koosolek toimus juba 5.september ning sealt saab alguse nende uusi kogemusi andev ning töökas aasta.

Kultuurivaldkond

Anna Leena Tae

Augustis toimus kandideerimine kultuurivaldkonna töögruppidesse 2015/16 õppeaastaks.

Rõõm on tõdeda, kui palju oli huvilisi! Paratamatult ei ole võimalik kõiki vastu võtta ja tuli teha valik.

Projektitöögrupi liikmeteks osutusid Laura Maria Kull, Karoliine Aus, Andri Suga, Birgit Sitska ja Harold Lepp. Lisaks valdkonna juhile veab töögruppi eest ka Greten Lehtmaa.

Korraldustöögrupi koosseisu kuuluvad Karmen-Eliise Kiidron, Kertu Liisa Mooste, Grete Haube, Kerstin Maipuu, Birgit Tomson, Margaret Rooste, Merit Mölder, Kaidi Veske ja Kristi Tammemäe.

Palju õnne ja edu kõikidele meeskonnaliikmetele!

Lisaks 17.-19. augustil aset leidnud XIV Suvekoolis kohtusid kaks viimast aastat valdkonda juhtinud Sirly Pärnaste, Jette-Mari Anni ja praegune valdkonna juht Anna Leena Tae koos eelmisel aastal valdkonda kuulunud liikmetega, et jagada nõu eelseisvaks õppeaastaks ja arutleda tulevikuplaanide osas.

Loodame, et tuleb tegus aasta!

Rahvusvaheliste suhete valdkond

Mikk Tarros

Ilusat algavat kooliaastat ka meie poolt!

Augustikuu on möödunud üpris kiires võtmes ning plaanide viimistlemiseks järgmiseks õppeaastaks. 17.-19. Augustil toimunud suvekoolis „Oma aja kangelased“, tutvustasime Rahvusvaheliste suhete valdkonna tööd ning viisin osalejad kurssi sellel aastal toimuvaga ja OBESSU tegemistega.

Samuti avati ka kandideerimine Rahvusvaheliste suhete assistendi kohale. Nelja tugeva kandidaadi konkurentsis osutus valituks Jette-Mari Anni.

  1. augustil toimus valdkonna esimene koosolek, kus tutvuti sellel aastal toimuvaga, arutati läbi tegevuskava, jagati ülesanded ning algava õppeaasta ettevõtmised.

Ja ärge unustage, et juba 6. septembril toimub Brüsselis Rahvusvaheliste juhtide koolitus, kuhu sõidab meid esindama, meie Rahvusvaheliste suhete juht Mikk Tarros!

Kommunikatsioonivaldkond

Epp Sillukse

Kommunikatsiooni valdkond soovib samuti kaunist sügist!

Augustikuu esimene pool rõhus suvekoolile ning tulenevalt sellele tuli valida aastane meediatiim. Tahtjaid oli palju ning valik tuli teha. Sõelale jäid lõpuks: Karoliine Aus, Hanna-Lauren Loit, Helerin Mölder, Sander Aavere, Marike Kiivit, Merili Laur, Meelika Kustavus, Marco Sepp ja Eliise Tiidussalu. Meediatiim pidi tagama, et videod ja pildid jõuaksid kenasti osalejateni ja seda me ka tegime. Kokku on üle 800 pildi kõigile vaatamiseks siin ning  pikem ülevaatlik video koos kommentaaride ja vahetute emotsioonidega siin.

17.-19. augustil oli tegevmeeskonnal väga hea võimalus tutvustada kõigile osalejatele oma valdkonna tööd. Kuigi kommunikatsiooni valdkonda otsest kandideerimist ei toimunud, siis huvilisi oli rohkelt, kes uurisid valdkonna toimimise ja tegutsemise kohta.

Peatselt on tulemas meediatiimi koosolek, kus saab rahulikult omavahel tutvuda ning rääkida üle täpsed ülesanded, mis ootavad ees jooksva aasta jooksul.