Eesti Õpilasesinduste Liit | Infokiri mai 2016
1007
post-template-default,single,single-post,postid-1007,single-format-standard,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-17.2,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive
 

Infokiri mai 2016

Infokiri mai 2016

Infokiri

Mai 2016

Juhatus

Andreanne Kallas, Killu Kolsar, Mikk Tarros

Juhatus on oma töösse nüüdseks täielikult sisse elanud. Käidud on erinevatel kohtumistel ning valitud ka tegevmeeskond.

5. mail toimus juhatuse koosolek avaliku poliitika nõuniku ja valdkonna juhiga, kus analüüsiti värsket põhikooli- ja gümnaasiumiseadust ning esitati haridus- ja teadusministeeriumile meiepoolne sisend.

11. mail käis juhatuse esimees Andreanne keskkonnaministeeriumis, kus osales Keskkonnakäpa konkursi žüriis. Keskkonnakäpa konkurss on keskkonnasõbraliku haridustegevuse tunnustus.

23. mail toimus Eesti Noorteühenduste Liidu ja Eesti Üliõpilaskondade Liiduga arutelukohtumine noorteühenduste toetuste seaduseelnõu asjus. EÕEL-i esindasid Andreanne Kallas ja Mikk Tarros.

24. mail käis esimees siseministeeriumis uimastiennetuse valitsuskomisjoni kohtumisel, kus arutati uimastite tarvitamist noorte seas, selle tõuse ja langusi ning räägiti tarvitatavatest ainetest.

27. mail osales EÕEL-i esindaja Dauri Paškovski EMSL-i üldkoosolekul.

28. mail osales juhatus revisjonikomisjoni koosolekul, kus räägiti juhatuse esimestest töökuudest ning pandi paika tulevase revideerimise ja koostöö ühised punktid.

27.-29. maini toimus juhatusel koosolek Tallinnas: viidi läbi vestlusi tegevmeeskonna kandidaatidega ning valiti välja lõplik meeskond. Valdkonnajuhtide mandaadid algavad 13. juunil.

Juhatus soovib uuele tegevmeeskonnale edu, motivatsiooni ja jaksu!

30. mail käis esimees Õpilasakadeemia nõukogu koosolekul, kus arutati, milliseid kursuseid saab järgneval aastal valida Õpilasakadeemiasse mineja.

31. mail käis Andreanne Kallas Koolirahu aasta lõpuüritusel koos avaliku poliitika valdkonna juhi Eleri Pillirooga. Üritusel peeti kõnesid ning Koolirahu koostööpartneritega arutati, mida järgneval aastal teha ning muuta, samuti räägiti koostöövõimalustest. Järgmine Koolirahu aasta toimub Hiiumaal.

Maikuu jooksul tegeleti jooksvalt nii uue põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse kui ka selle rakendussätetega. Juhatuse aseesimees Mikk Tarros kirjutas arvamusartikli koolitöötajate õiguste suurendamise kohta, mida saab näha siin.

 

 

Avaliku poliitika valdkond

Eleri Pilliroog

Maikuu algas avaliku poliitika valdkonna ja Salliva Kooli meeskonna jaoks kibekiirelt. Toimusid ettevalmistused 12. mail aset leidnud Sallivuspäeva jaoks. Sellel päeval toimusid 14 foorumlauda üle Eesti. Osales ligikaudu 750 noort erinevatest maakondadest. Täname omalt poolt kõiki korraldajaid ning vabatahtlikke. Aitasite meil lähemale jõuda sallivama koolikeskkonna loomisele.

Samuti avalikustasime promovideo Salliva Kooli raames toimunud sotsiaaleksperimentide kohta. Sellele saate pilgu peale visata siin.

Õpilasliidul on valmimas sõjapõgenike infomaterjal. Selle avalikustame juba enne uut kooliaastat.

Tegeleti ka infotundide põhja koostamisega sügiseks. Need infotunnid on mõeldud venekeelsetele ning kutsekoolidele.

Õpilaspoliitika töörühm on edukalt koostamas uuendatud kujul õpilasõiguste memo. Hoidke silmad lahti, sest kohe-kohe on ka see leitav Õpilasliidu kodulehelt.

Lisaks kuulutame välja ka, et Salliv Kool otsib projektijuhi asetäitjat aastaks 2016-2017. Tutvu kandideerimistingimustega siin.

Hea meel on õnnitleda uut avaliku poliitika valdkonna juhti, kelleks sai Dauri Paškovski, suur tänu tehtud töö eest Eleri Pilliroole!

 

Liikmete valdkond

Andreanne Kallas

Mais toimusid mitmes Eestimaa koolis infotunnid, mida käisid andmas liikmete ja avaliku poliitika valdkonna liikmed.

17. mail käisid liikmete valdkonna liige Laura-Liis Moritz ja avaliku poliitika valdkonna liige Krõõt Arro andmas infotundi Sõmeru Põhikoolis. Nad tutvustasid sealsele õpilasesindusele täpsemalt õpilasesinduste põhitõdesid ning viisid läbi ka motivatsioonikoolituse.

20. mail anti infotund Võrumaa Õpilasesinduste Liidule (VÕEL) ja Tallinna Tõnismäe Reaalkoolile.

VÕEL-le andis infotundi juhatuse aseesimees Killu Kolsar, kes rääkis neile EÕEL-i tegevustest lähemalt ning andis nippe noorteorganisatsiooni töös hoidmiseks. Tallinna Tõnismäe Reaalkoolis käisid infotundi andmas liikmete valdkonna liige Mathias Kangur ning avaliku poliitika valdkonnast Lilian Karro. Nad tutvustasid Õpilasliitu, valdkondade tööd ning meie suurimaid üritusi.

Juhatus valis enda kõrvale ka uue tegevmeeskonna ning liikmete valdkonna uueks juhiks sai Anna-Bret Vehik.

 

Samuti täname eelmist valdkonnajuhti Andreanne Kallast, kes koos oma tubli töögrupiga arendas liikmete valdkonda väga palju edasi.

 

Kultuurivaldkond

Anna Leena Tae

 

Kuni 20. maini oli kõigil võimalik osaleda kultuurivaldkonna korraldatud „Aasta koostöö“ konkursil. Nüüdseks oleme välja kuulutanud ka konkursi võitja, kelleks valisid iga Õpilasliidu valdkonna aktivistidest moodustatud žüriiliikmed välja Pärnu Ühisgümnaasiumi õpilase Madis Arumäe esitatud ankeedi. Nõustume Madise väitega, et koostöö õpilase ja õpetaja vahel on suhteline mõiste, sest ka õpetamise ja õppimise kooskõla moodustavad koostöö. Seetõttu oli eriti põnev vaadata, kuidas keegi antud teemale lähenes. Loe võidutööst lähemalt siit.
Õppeaasta lõpu eel kultuurivaldkond endale rohkem erilisi kohustusi ei võtnud.
Tegelesime põhiliselt aasta tegevuste koomale tõmbamisega ning valmistasime ette kultuurivaldkonna käsiraamatu uuele valdkonna juhile.
Aitäh Anna Leena Taele tegusa aasta eest ning palju õnne kauaaegsele Õpilasliidu aktivistile, kultuurivaldkonna uuele juhile, Maris Neenole!

 

Rahvusvaheliste suhete valdkond

Mikk Tarros

 

 

Rahvusvaheliste suhete valdkonna viimane töökuu möödus otsi kokku tõmmates.

3.-5. mail toimus Helsingis Soome Gümnaasiumiõpilaste Liidu (SLL) kevadseminar “Humppa”.  Üritusel osales Mikk Tarros.

8. mail toimus valdkonna assistendi Jette-Mari Anniga viimane koosolek. Arutati tulevikuplaane, võeti aasta kokku ning anti hinnang möödunud tegevusaastale.

19.-22. mail osales valdkonna juht Prantsusmaal, Strasbourgis European Youth Eventil. Koostöös Eesti Noorteühenduste Liiduga tutvustasime Euroopa noortele Eesti initsiatiivi 16-aastaselt valida. Üritusel toimusid mitmed arutelud ning töötoad, kaasates üle 7500 Euroopa noore.

27. mail toimus Eesti Noorteühenduste Liidu kontoris E3 koosolek, kus seati tulevasi plaane ühise E3 rahvusvahelise platvormi loomiseks. EÕEL-i esindas Mikk Tarros.

Meie katuseorganisatsiooni OBESSU mai infokirja saate lugeda siit.

Maikuus valmis ka tulevastele valdkonna juhtidele mõeldud rahvusvaheliste suhete valdkonna käsiraamat!

28. mail toimunud juhatuse koosolekul valiti uueks valdkonna juhiks Laura Maria Kull.

Rahvusvaheliste suhete tiim pakib selleks aastaks kohvrid kokku. Täname kõiki abilisi, kes aitasid meil meie tegevusi ellu viia, EÕEL-i välismaal esindada ja valdkonda paremaks teha. Suur tänu eelmisele ja praegusele juhatusele, vilistlastele ja kõigile partneritele.

EÕEL tänab valdkonna juhti Mikk Tarrost ja assistenti Jette-Mari Annit väga aktiivse ning tegusa aasta eest.

 

Kommunikatsioonivaldkond

Epp Sillukse

Mai möödus valdkonnal rahulikult. Arutati viimase koosoleku toimumise kuupäevasid ning suuri kohustusi endale ei võetud. Kuu lõpu poole oli valdkonna juht Epp Sillukse „Aasta koostöö“ žüriis ning koos teiste aktivistidega sai valitud võitja.

Valdkonna juht peab enda tööotsi kokku tõmbama ning koostama käsiraamatu, mis antakse üle juba uuele kommunikatsioonivaldkonna juhile, kelleks valiti Kert Kask! Soovime suuri ideid, palju teotahet ning edakat juhtimist! Täname ka Epp Sillukset tehtud töö eest!

 

 

Eesti Õpilasesinduste Liidu juhatus, tegevmeeskond ja aktivistid soovivad uutele valdkonnajuhtidele edukat aastat ning kõigile kaunist suve!