Eesti Õpilasesinduste Liit | Infokiri veebruar 2016
812
post-template-default,single,single-post,postid-812,single-format-standard,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-17.2,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive
 

Infokiri veebruar 2016

Infokiri veebruar 2016

Infokiri

Veebruar 2016

 

Juhatus

Aron-Antti Vaino, Mikk Kask, Annela Tammiste

Juhatuses sujus veebruarikuu rahulikult – tegeleti 2015. aasta kokkuvõtetega ning uue tegevusaasta käivitamisega.
Valmistuti Õpilasööks, mis toimus 26.–27. veebruaril ning tulevaks üldkoosolekuks, mis toimub juba 1.–3. aprill Elva Gümnaasiumis.
Veebruari kuus kuulutati välja ka kaks kandidatuuri: liidu juhatusse ja revisjonikomisjoni. Mõlemad lõppesid 14. märtsil. Aitäh ning palju edu kõikidele kandidaatidele. Üldiselt oli veebruar rahulik.

 

Avaliku poliitika valdkond

Eleri Pilliroog

Veebruar algas avaliku poliitika valdkonna jaoks nagu ikka – töiselt. Meil on hea meel teatada, et hooandjate toel on meil projektiks „Salliv kool“ raha koos ning Hasartmängumaksu Nõukogu abil on juba märtsi lõpus näha projekti esimesi tulemusi.
Veebruaris toimus ka arutelu põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse muudatuste üle. Valdkonda esindas seekord Gretel Jaanisoo koos liikmete valdkonna juhi Andreanne Kallasega.
Kuu keskel avaldas valdkonna juht Postimehes kiusamisteemalise artikli. Seda saab järele lugeda siin.
Seekord tähistati Vabariigi aastapäeva Okupatsioonide Muuseumis, kus projekti „Salliv kool“ meeskonna liikmed tegelesid lastega ja levitasid meie ideid. Aastapäevale järgnes intervjuu Vikerraadios, kus valdkonna juht Eleri Pilliroog ja liige Dauri Paškovski arutlesid presidendi kõne üle. Intevjuud saab järele kuula siin.
Kuu lõppes 26.27. veebruaril toimunud Õpilasööga. Üritusel keskenduti kutsekoolide probleemidele, nende õpilasesinduste arendamisele ning eelarvamuste kummutamistele. 27. veebruaril toimus ka valdkonna koosolek, kus lisaks tavapärastele teemadele käis külas Tartu Ülikooli haridusosakond tegemaks uuringut gümnaasiumi valikkursuste teemal.
Valdkonna juht on kuulutanud välja avaliku kandidatuuri kõikidele huvilistele avaliku poliitika assistendi kohale. Töö periood oleks kuni juuni lõpuni ning ei ole ülemäära raske. Kandideeri esitades avaldus siia.   

 

Liikmete valdkond

Andreanne Kallas

Veebruaris on liikmete valdkond tegelenud regionaalsete koolituste korraldamisega. Regionaalsed koolitused toimuvad seitsmes erinevas maakonnas, mis on seekord suunatud põhiliselt koolidele, kes pole Eesti Õpilasesinduste Liidu liikmeskoolid. Oodatud on ka meie liikmeskoolid, kus õpilasesindus on uus või ei toimi nii, nagu see võiks toimida. Regionaalsed koolitsused leiavad aset juba 16. märtsil!
Valdkonnal toimus ka koosolek 19.20.veebruaril Karksi-Nuias, kus rääkisime, kuidas edeneb regionaalsete koolituste korraldamine. Samuti rääkisime, kuidas koolidega enne üldkoosolekut kõige paremini kontakteeruda. Kui sa pole ennast veel üldkoosolekule registreerinud, siis saad seda teha siin.
Tuletame siiski meelde, et kõigil Eesti Õpilasesinduste Liidu liikmeskoolide õpilasesindustel on kohustuslik saata üldkoosolekule üks esindaja. Juhul, kui Teie õpilasesindusest ei saa esindaja kohale tulla, olete Õpilasliidu põhikirja järgi kohustatud volitama oma esindajaks mõne teise liikmesõpilasesinduse esindaja.
Volitusega aitab Teid liikmete valdkonna juht Andreanne Kallas (andreanne.kallas@opilasliit.ee).
Lisaks on liikmete valdkonnal 8 uut liiget: Evelin Sulg, Ayrton Mägipõld, Mathias Kangur, Renali Kurgpõld, Mirjam Juhandi, Anna Martha Seer, Erik Mikkus ja Kris-Sten Saarepuu.
Kõik on väga tublid ning tegusad noored. Loodame, et nad saavad valdkonnast unustamatud kogemused.

 

Kultuurivaldkond

Anna Leena Tae

Kultuurivaldkonnal oli veebruar väga tegus kuu.
Põhirõhk oli suunatud projekti „Õpilasöö: eelarvamuste vastu“ korraldamisele.
Korraldustiim kohtus viimasteks ettevalmistusteks 20. veebruaril.
Õpilasöö leidis aset 26.27. veebruaril ja muudatuste kohaselt hoopis Tallinna Lilleküla Gümnaasiumis, kuhu kogunes üle Eesti ligi 70 õppurit kutse- ja üldhariduskoolidest.
Projekti eesmärk oli suurendada Õpilasöö tegevuste, arutelude ja loengute läbi kutsekoolide õpilaste osalust nii Õpilasliidu tegemistes kui Eesti haridusmaastikul üleüldiselt ning tutvustada üldhariduskoolide õpilastele kutseõppe võimalusi läbi reaalsete edulugude. Rõhutati asjaolu, et kutseharidusel ja gümnaasiumiharidusel on mõlemal omad eelised, mida võrrelda ei saa.
24 tunni jooksul toimunud põnevatest aruteludest ja loengutest välja toodud probleemkohti võtab Õpilasliit tulevikus ideede realiseerimisel arvesse.
Täname projekti rahastajat Hasartmängumaksu Nõukogu ning teisi koostööpartnereid: Tehnoturg-T, Tallinna Linnateater, teater Vanemuine ja Coca-Cola HBC Eesti AS.
Eriline tänu ööprogrammi peaesinejale ansambel Kirju Tigule ning muidugi kõikidele Õpilasööl osalenutele!
Pildid sündmusest leiab siit.

 

 

Rahvusvaheliste suhete valdkond

Mikk Tarros

Küünlakuu möödus rahvusvahelistel suhetel peamiselt valdkonna strateegiat arendades ning koostöös Leedu õpilasorganisatsiooni ja OBESSU-ga Läti õpilasesindajatega kontakteerudes suurendamaks Baltimaade koostööd.
Koostöös avaliku poliitika valdkonnaga jõudsime Hooandjas ka oma püstitatud eesmärgini ning kogusime projekti “Salliva kooli” toetuseks enam kui 2660 eurot. Täname omalt poolt kõiki välistoetajaid, kes andsid Hooandja kampaania õnnestumisele oma panuse.
26.28. toimus Taanis Kopenhaagenis Põhjamaade õpilasliitude kohtumine “Nordic School Student Network meeting”. EÕEL-i esindas kohtumisel rahvusvaheliste suhete valdkonna juht Mikk Tarros. Kohtumisel olid arutlusel koostöövõrgustiku tulevik, võrgustiku arendamine rahvusvaheliseks organisatsiooniks ja suvel toimuva Põhjamaade üldkoosoleku teemad. Samuti keskendus valdkonna juht EÕEL-i  ja Eesti esindatavuse suurendamisele Põhjamaade õpilasvõrgustikus ning kogus sisendit tulevikus sarnase koostöövõrgustiku väljaarendamiseks Baltimaades.
Seoses OBESSU kooliõpilaste käsiraamatu valmimisega, on OBESSU alustanud Hooandjas käsiraamatu trükkimiseks kampaaniat. Oma panuse saab anda siin.
OBESSU täpsematest tegemistest ja plaanidest, saate aga lugeda nende värskest veebruari infokirjast siin.

 

Kommunikatsioonivaldkond

Epp Sillukse

Kommunikatsioonivaldkonna veebruar möödus tegusalt.
Kuu alguses võeti meediatiimi uus liige Karl Erik Heinsoo. Soovime talle palju fotosid ja toredaid kogemusi liidu töös.
Edasi tegutseti juba Õpilasöö meeleolus, et kogu sündmus saaks ilusti jäädvustatud ning osalistele meeldejäävaks. Fotod on nähtaval siin. Aitäh kõigile, kes osalesid ning andsid sündmusele oma panuse.
Kuu teises pooles alustati kõikide võimalike ettevalmistustega üldkoosolekuks, mis toimub 1.3. aprill Elva Gümnaasiumis. Üldkoosolekul saab näha nii mõndagi uut ja põnevat, seega tasub kohale tulla.
Lisaks alustas valdkonna juht käsiraamatu koostamisega, mis antakse tulevikus üle uuele juhile.