Eesti Õpilasesinduste Liit | Ametlik: Eesti Õpilasesinduste Liidu XLII üldkoosolek lükkub edasi
4545
page-template-default,page,page-id-4545,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-17.2,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive
 

Ametlik: Eesti Õpilasesinduste Liidu XLII üldkoosolek lükkub edasi

Seoses COVID-19 levikuga ja eriolukorra kehtestamisega Vabariigi Valitsuse poolt otsustas Eesti Õpilasesinduste Liidu juhatus lükata edasi XLII üldkoosoleku. Eesti Õpilasesinduste Liit jälgib olukorda ning annab uuest üldkoosoleku toimumise ajast teada vähemalt 21 päeva enne üldkoosolekut. Arvatav üldkoosoleku toimumise aeg on tänase seisuga mai kuu lõpp.

 

Eesti Õpilasesinduste Liit soovitab kõigil õpilastel ja õpilasesindustel järgida Terviseameti ning Haridus- ja Teadusministeeriumi soovitusi eriolukorra jooksul. Õpilasesindustel palume ära jätta õpilasüritused ning palume Teil, kui õpilaste esindajatel aidata enda koolis kaasa sellele, et distantsõppes õppimine sujuks koolides ladusalt ja takistusteta. Värskeim info COVID-19 kohta haridusasutuste küsimuses on üleval Haridus- ja Teadusministeeriumi kodulehel. Distantsõpe tähendab, et õpilased teevad oma koolitükke tavapäraselt, kuid seda kodus digivahendite vahendusel. Seepärast rõhutame, et eriolukorra periood ei ole mõeldud sõpradega ajaveetmiseks avalikes kohtades ning koolikohustuse täitmine on endiselt päevakorras.

 

Oleme mitmetelt õpilastelt saanud erinevaid koolikorralduslikke küsimusi (nt lõpueksamite kohta või õpilasreiside kohta). Neile küsimustele, millele ei ole täna Haridus- ja Teadusministeerium avalikult veel vastanud, üritame vastused leida ning ka õpilastele teatavaks teha. 

 

Üldkoosoleku edasi lükkumine tähendab, et kõik tänaseks registreeritud inimesed ei pea vastama juhatuse poolt saadetud meilidele, mis puudutavad osalustasu. Samuti tühistatakse juba välja saadetud osalustasu arved ning juba makstud arvete puhul toimub osalustasude tagasikanne järgmise kahe nädala jooksul. Võtame eraldi ühendust inimestega, kes on tänaseks juba arve tasunud.

 

Eesti Õpilasesinduste Liidu juhatus on valmis kõikidele õpilasesinduste küsimustele vastama või neid õigetele allikatele suunama. Kiireim viis ühenduse saamiseks on kirjutada Õpilasliidu üldmeilile opilasliit@opilasliit.ee.

 

Eesti Õpilasesinduste Liit soovib kõigile õpilastele ja õpilasesindajatele tugevat tervist ning probleemide vaba distantsõpet!