Eesti Õpilasesinduste Liit | Õpilasele
1218
page-template-default,page,page-id-1218,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-17.2,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive
 

Õpilasele

Kelle poole pöörduda?

 

Kui Sul on ükskõik milline mure, millele Sa lahendust ei leia või abi ei saa, pöördu esmalt oma koolis tegutsevasse õpilasesindusse. Kui Su koolis ei ole õpilasesindust ja koolist abi ei saa, siis pöördu EÕEL-i poole.

 

Õpilaspoliitikaga (õpilasõigused ja sotsiaalpoliitika) ehk õpilassõbraliku hariduspoliitika kujundamisega, õpilasõiguste levitamisega, noorte sotsiaalsete probleemide lahendamisega, hariduspoliitikaga seotud arvamuste avaldamisega, arutelurühmade korraldamisega, algklasside koolikottide kaalumise kampaania koordineerimisega ja Salliva Kooli liikumisega tegeleb avaliku poliitika valdkonna juht.

 

Kui Sa ei ole kindel, kellele küsimust suunata, kirjuta opilasliit@opilasliit.ee

Kui Sa pole oma õigustes kindel, siis saad neist uurida Õpilasõiguste memost

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Kui Sinu koolis pole õpilasesindust…

Juhul kui Sul on probleem, millega tuleks pöörduda õpilasesinduse poole, aga koolis õpilasesindust ei ole, siis võib murega pöörduda EÕEL-i poole. EÕEL-i juhatus ja tegevmeeskond on pädevad Sind nõustama või oskavad juhatada õige inimese poole, kes sellise probleemiga tegeleb.

 

EÕEL-i liikmeskoolide õpilasesindused leiad siit.

 

Kui Sinu koolis õpilasesindust ei ole, siis on Sul õigus see ise luua. Põhikooli- ja gümnaasiumiseadus § 60 sätestab, et kooli õpilaskonnal on õigus otsustada ja korraldada iseseisvalt, kooskõlas seaduste ja seaduse alusel antud õigusaktidega, õpilaselu küsimusi. Õpilaskonnal on õigus valida õpilasesindus, kes esindab õpilaskonda õpilasesinduse põhimääruses sätestatud pädevuse piires koolisisestes suhetes ning suhetes teiste organisatsioonide, asutuste ja isikutega. Õpilasesindus lähtub oma tegevuses õpilaste huvidest, vajadustest, õigustest ja kohustustest. (https://www.riigiteataja.ee/akt/13332410)

 

Kui õpilasesindus on juba loodud, siis kõigil Eestis tegutsevatel õpilaskondadel on õigus taotleda EÕEL-i liikmelisust. EÕEL-i liikmeks saamise kord on sätestatud EÕEL-i põhikirjas.