Eesti Õpilasesinduste Liit | Õpilasesindusele
1354
page-template-default,page,page-id-1354,page-parent,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-11.0,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1.1,vc_responsive
 

Õpilasesindusele

Eesti Õpilasesinduste Liit pakub kõigile oma liikmeskoolide õpilasesindustele tasuta koolitusi. Koolituste eesmärgiks on saavutada õpilaste ja õpilasesinduste valmisolek ja aktiivsus iseenda arendamiseks, millega tagatakse õpilasliikumise efektiivsus ja kompetentsuse pidev tõus ning õpilasesinduste põhiülesannete täitmise edukus.

 

Õpilasliidu pakutavad koolitused õpilasesindustele:

EÕEL ja õpilased kodanikuühiskonnas

Infotund, kus räägitakse lähemalt, mis on Eesti Õpilasesinduste Liit, millega ta tegeleb ja milline on liit oma ülesehituselt. Samuti tuleb juttu sellest, mida saavad ära teha õpilased, et muuta ühiskonda paremaks ja olla aktiivsemad kodanikud.

Avalik esinemine ja koolituse läbiviimine

Koolitus, kus õpetatakse, kuidas valmistuda esinemiseks ja kuidas esineda auditooriumi ees. Millele peab tähelepanu pöörama enne esinemist, esinemise ajal ja pärast selle lõppu. Kuidas suhelda publikuga ja kuidas tulla välja kriisi- ja paanikaolukordadest.

Motivatsioon ja meeskonnatöö

Koolitus pöörab tähelepanu õpilasesinduse sisekliimale. Selgitab välja õpilasesinduse kitsaskohad ja leiab lahendusi efektiivsemaks meeskonnatööks. Aktiivne ja kaasahaarav koolitus, mis pole pelgalt koha peal istumine, vaid koolituse lõpuks on motivatsioon kõigis ÕE liikmetes garanteeritud!

Õpilasesinduse ABC

Mis on õpilasesinduse põhitõed? Millest ja kellest koosneb õpilasesindust? Miks peab olema kõikides koolides õpilasi esindav organ? Mis on õpilasesinduse tähtsus? Kuidas saada õpilasesindus paremini tööle? Kõikidele nendele küsimustele annab vastuse just see koolitus.

Koostööpartnerite leidmine ja nendega suhtlemine

Antakse uusi ideid, kuidas leida endale või oma esindusele koostööpartnereid. Samuti soovitusi, kuidas nendega suhelda ja mida toetuse vastu pakkuda. Koolituse käigus saavad selgeks kõik üldised põhitõed toetajate otsimise ja nendega suhtlemise kohta.

Lisainfot koolituste kohta ning koolituste tellimise kohta küsi liikmete valdkonna juhilt.

Õpilasesindusi abistavat lisamaterjali leiad siit

Algolemuse õpilasesinduse ülesehitusest leiad õpilasesinduse aabitsast

Õpilasesinduse enesehinnangu ankeedi leiad siit