Eesti Õpilasesinduste Liit | Õpilasliitu juhib uus juhatus
870
post-template-default,single,single-post,postid-870,single-format-standard,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-17.2,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive
 

Õpilasliitu juhib uus juhatus

Õpilasliitu juhib uus juhatus

1.-3. aprillil toimunud XXXIV Üldkoosolek valis Eesti Õpilasesinduste Liidule uue juhatuse. 

Ebatraditsiooniliselt selgus uus esimees loosi teel. Tulenevalt põhikirjast peab juhatuse kandidaat saama üle 50% Üldkoosoleku häältest, et pääseda juhatusse. Kahe enim hääli saanud esimehe kandidaadid hääled jagunesid võrdselt pooleks täites täpselt vajaliku häältemäära. Tulenevalt põhikirjast otsustas Üldkoosolek valida esimehe loosiga. Häältelugemiskomisjoni esinaine võttis pimesi võrdselt jagunenud hääletussedelitest ühe ning esimeheks sai liikmete valdkonna juht Andreanne Kallas. 

Samuti valis Üldkoosolek kaks aseesimeest, kelleks osutusid Mikk Tarros ja Killu Kolsar. Esimees Kallas hakkab koordineerima liikmete valdkonda, Mikk Tarros vastutab avaliku poliitika ja rahvusvaheliste suhete eest ning Killu Kolsar kommunikatsiooni- ja kultuurivaldkonna eest. Uue juhatuse mandaat hakkab kehtima 4. maist.

DSC_0050

2016/2017 juhatus: Andreanne Kallas, Mikk Tarros, Killu Kolsar

 

“Tuleval tegevusaastal soovime jätkuvalt pöörata tähelepanu sallivusele koolikeskkonnas ning meie liikmeskonna ja õpilaste aktiivsusele,” sõnas EÕELi uus juht Andreanne Kallas.  “Lisaks tahame suurendada õpilaste osalust avalikes haridusteemalistes debattides ning jätkata meie haridusplatvormist lähtuvate eesmärkide täide viimist, keskendudes tuleval aastal ka muukeelsete õpilaste suuremale lõimumisele ja kutseharidusele. Lähtudes õpilaskeskse hariduse rakendamise vajadusest, ootame ka tihedat koostööd Haridus- ja Teadusministeeriumiga.”

Tegevmeeskond soovib uuele juhatusele palju kordaminekuid ja jaksu esindada õpilaste häält senisest paremini!