Eesti Õpilasesinduste Liit | Õpilasöö: Eelarvamuste vastu
782
post-template-default,single,single-post,postid-782,single-format-standard,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-17.2,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive
 

Õpilasöö: Eelarvamuste vastu

Õpilasöö: Eelarvamuste vastu

TULE ÕPILASÖÖLE!

26.-27. veebruaril Tallinna Lilleküla Gümnaasiumis

Käesoleval aastal soovib Eesti Õpilasesinduste Liit rohkem tähelepanu pöörata kutsehariduskoolide ja nende õpilasesinduste probleemide kaardistamisele ning lahenduste leidmisele. Projekt “Õpilasöö: Eelarvamuste vastu” kujutab endast 24-tunnist sündmust, mis erinevalt tavapärastele koolipäevadele algab õhtusel ajal ning kestab kuni hommikuste varatundideni.

Projekti eesmärgiks on juhtida üldhariduskoolides õppivate noorte tähelepanu kutseharidusõppe väärtustamisele, tutvustades neile õppimise võimalusi läbi reaalsete edulugude ning kogemuste. Samamoodi rõhutakse asjaolule, et kutseharidusel ja gümnaasiumist omandatul on mõlemal omad eelised, mida võrrelda ei saa. Julgustame kutseõppureid aktiivsemalt Eesti haridusmaastikul kaasa rääkima, andes neile teadmisi, kuidas esindada oma häält kutseharidust puudutavate küsimuste osas kooli või riigi tasandil.

Üheskoos mõtleme välja lahendusi ja jagame kogemusi, kuidas lükata ümber eelarvamusi inimeste suhtes, kes omandavad kas üld- või kutseharidust. Projekti käigus koostab Eesti Õpilasesinduste Liit probleemkohtadest analüüsi, mida saab tulevikus kasutada ideede realiseerimisel.

24-tunni jooksul leiavad aset erinevad arutelud, põnevad loengud ning ei puudu ka meelelahutuslik ööprogramm!
Ootame osalema ligi sadakond üld- ja kutsehariduskoolides õppivat noort üle Eesti. Üldhariduskooli esindaja peab olema vähemalt 8. klassi õpilane.

NB! Kohtade arv on piiratud. Ühest üldhariduskoolist võib saata maksimaalselt 2 esindajat, kutsekoolidest kuni 5.

Registreerida on võimalik kuni 21. veebruar 2016 SIIN.

Õpilasööd veavad eest Eesti Õpilasesinduste Liidu kultuurivaldkonna liikmed.

Küsimuste korral palun ühendust võtta kultuurivaldkonna juhi ja peakorraldaja Anna Leena Taega (annaleena.tae@opilasliit.ee, +372 53 026 860).

 

EÕEL