Eesti Õpilasesinduste Liit | Õpilasvahetuse algus!
1994
post-template-default,single,single-post,postid-1994,single-format-standard,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-17.2,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive
 

Õpilasvahetuse algus!

Õpilasvahetuse algus!

Ma õpin nädala Põlva Gümnaasiumis 11.a klassis ja mul on väga huvitav osaleda selles projektis ja õppida eestikeelses keskkonnas. See nädal ma saan palju kogemusi ja teadmisi. Ma saan jutust päris hästi aru, kuid mõnikord teen vigu vastamisel. Täna oli tore päev. Koolis olen käinud bioloogias, kus ma sain teada palju kasulikke asju, pärast õppetund vene keeles. Selles tunnis mul paluti testida õpilasi. Õhtu otsustasime veeta põnevalt – me oleme mängitud Aliast, kus ma olen saanud praktikat sõnade kasutamise kohta eesti keeles. Teine päev oli väga õpetlik. Koolis meeldisid kõige rohkem bioloogia, inglise keel ja matemaatika. Olen saanud palju kogemusi, kool on nii tore, et tahaks iga päev seal käia! Õhtu veetsime vahetusperega Värsku Spa sanatooriumis.

– Jaanika Noormägi


Nädal algas nii, et läksin kell 8 kooli, aga keegi ei teadnud, et ma pidin tulema. Kui klassi sain, olid kaasõpilased mu vastu viisakad ja aitasid mind, sest ma ei oska eriti hästi vene keelt. Enamik tunde ma teemast aru ei saanud, aga väga huvitav ja põneb oli proovida. Kõik on nii sõbralikud, ise õpetajad ei pannud mind tahtvli ette vastama.

– Henri Tõevere


Hommikul arkasin, sõin ja läksin kooli – nagu ikka. Koolis aga oli kõik hoopis teistmoodi, seal ttuvusin mõne toreda inimesega, ja peale koolu kõngisin juba ühe uue sõbrannaga koju. Õhtul lähme perega kuskile, aga nad ei öenud mulle veel kuhu. Põnev on!

– Maarja Olefirenko


Vahetuspere võttis soojalt vastu ega tekkinud probleeme nendega suhtlemises. Hubane ja kodune atmosfäär ei puudu kodust, kuhu mind toodi ning ka kõhu saab korralikult täis. Läksin Narva Kreenholmi Gümnaasiumi 9.b klassi. Esimene päev venekeelses koolis möödus hästi. Pere tütar, kes samuti osaleb projektis, tutvustas mind enda sõbrannaga, kes käib klassis, kuhu mind saadeti. See kergendas seda õpilasvahetust palju ning andis mingi alustala teistega suhtlemiseks. Meil jäi teine tund ära ja tulevaseks ürituseks koolis harjutasid tüdrukud, kellega ma ringi käisin, tantsukava. Arvestades, et suhtlemispõhi on mul juba olemas oli kergem suhelda teiste õpilastega ja sulanduda keskkonda. Raskuseks osutus lugemine vene keeles ning osati ka kirjutamine, aga eks need tulevad kogemustega. Veidi uudne ja raske on olla eemal tuttavatest ja perest, sõpradest, aga see tasub ennast kindlasti ära omal ajal.

– Kätlin Kikas