Eesti Õpilasesinduste Liit | Suvekool 2014
2281
post-template-default,single,single-post,postid-2281,single-format-standard,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-17.2,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive
 

Suvekool 2014

Suvekool 2014

Päev 3

Pühapäeva hommik saabus Pärlseljale koos päikesepaistega. Kolmveerand kümme oli taaskord aeg virgutavaks hommikuvõimlemiseks ja kõhukosutuseks pudru näol. Hommikuses ehk viimases töörühmas tõmmati otsi kokku ning valmistuti ettekanneteks.

Pool 1 esitleti üksteisele kolme päeva jooksul kogunenud mõtteid ja ideid liidu tuleviku kohta. Kokkuvõtted esitletud oli aeg viimaseks lõunaks Pärlseljal, mille ajal tänati pidulikult ka kokatädisid, kes meile viimase kolme päeva jooksul süüa olid teinud.

Kell 14.30 kogunesid kõik suvekooli osalejad lava juurde, oli aeg lõpetamiseks. Hommikust peale õhus varitsenud kerge nukrus ning lahkumisetunne saatmas kolme päeva jagu õnne, rõõmu, nalja ja imelisi inimesi.

Tänati grupijuhte, protokollijaid, meediatiimi, korraldusmeeskonda, imelisi peakorraldajaid ning kõiki osalejaid. Kas Teie teate, miks on Fixi „Tsirkus“ alati lahutamatu osa liidust ning tantsinud end selle järgi hingetuks? Sealsed noored teavad. Ja oligi aeg öelda aitäh, laulda külg-külje kõrval liidu laulu, pühkida silmanurgast pisarad või poetada nad hoopiski sõbra õlale.

Üheskoos pakiti asjad ja koristati Pärlselja puhkekeskus. Pool neli lahkus esimene buss marsruudiga Tallinn-Rakvere-Jõhvi ning juba kell viis ootas väravas teine buss tablool kiri ’tšillin niisama’. Nõnda lahkusid Pärlseljalt üheskoos ka viimased noored.

Suvekool on selleks aastaks lõppenud, kuid tulevik on siiski meie kätes.

Kohtumiseni sügiskoolis!

Päev 2

Juba enne kukke ja koitu (ehk äratust) võis kohata Pärlselja laagrikompleksis taevasinises särkides noori. Käis agar pudrukeetmine ja hommikuvõimlemise eelsoojendus. Kell 8.30 kostus äratus ning veerand tundi pärast üheksat oli lavaesine täis noori, kes virgusid “Vihmaloitsu” taustal.

Seejärel kostitati ennast pudru ning erinevate moosidega. Pool üksteist leidis aset paneeldiskussioon, mille teemaks oli Eesti haridusmaastik nelja aasta pärast. Omavahel arutlemas olid Liis Konsap, Ilja Samoilov, Irene Käosaar ja Rein Oselin. Üldjoontes omasid diskuteerijad ühtset vaadet haridusele nelja aasta pärast lisades ning täiendades üksteise mõtteid. Pärast paneeli toimusid fun-töötoad, kus oli võimalik õppida trummimängu saladusi, teha endale unenäopüüdja, omandada esmaabi põhitõdesid, tantsida endast hing välja ja palju muud.

Veidi enne ühte alustati debattidega. Rühmi oli neli: arutleti kitsa ja laia matemaatika olulisuse üle Liis Konsapi suunamisel, Margit Kajak juhendas valimisea langetamise gruppi, Vivian Lepa kooliea tõstmist ja Lele Luup ülikoolikraadi gümnaasiumis omandamise rühma.

Kella kahe paiku pakkusid kokad noortele imemaitsvaid kotlette, kartuliputru ning kringlit.

Kõhud täis, meel rõõmus, oli taas aeg liikuda töögruppidesse. Teise päeva jooksul oli igal rühmal aega kolm ja pool tundi, et genereerida ning edasi arendada liidu eesmärke, väärtusi, visioone. Keha kosutamiseks pakuti päevakavapunktide vahel snäkk, et anda noortele aega üksteisega sotsialiseeruda.

Õhtusöök möödus kiirelt ning aeg oli ette valmistada oma sisemised indiaanlased.

„Aktuaalse kaameraga“ sama ajal algas kauaoodatud indiaanlastepidu – kohal oli nii indiaanipealikke, Valgekihvu, Mees Kes Kuulas Tuuli ning palju teisi. Üheskoos peeti maha võimas tantsuõhtu, premeeriti parimaid kostüüme, autasustati eelneva päeva orienteerumise ning näidendite võitjaid, saadeti lõkkelt suitsusignaale kõrvalküla indiaanlastele ning küpsetati viinereid. Pidutuju jätkus kuni hiliste õhtutundideni ja ka lõke kustus koos öö laskumisega laagrile. Vaid mõned üksikud unetud mängisid liidu üritustele traditsioonidele kohaselt maffiat.

Pikk päev oli jõudnud õhtusse, me olime seljatanud vihma, jälginud linnuteed ning astumas üheskoos vastu suvekooli viimasele päevale.

Päev 1

Hommikul varavalges kogunes üle Eesti 55 noort, et veeta järgnevad 3 päeva Pärnumaal Pärlseljal. Enam vähem kella üheteistkümne paiku hakkasid bussid üks haaval kohale jõudma. Oh, seda rõõmu ja kilkeid ning hunnikutes sooju kallistusi, mis ootasid nii uusi kui vanu sõpru-tuttavaid.  Väravas ootasid tulijaid naerusuised korraldusmeeskonna liikmed, kellel jätkus naeratusi ning häid sõnu kõigile.

Esmalt ootas meid registreerimislauake, kus iga osaleja andis oma allkirja ning sai vastu käepaela, kaelakaardi ja mapi, mille sees olid erinevad tutvustavad lehed. Pool tundi pärast keskpäeva kogunesime lava esisele platsile, et avada Eesti Õpilasesinduste Liidu Suvekool 2014 Tulevik meie kätes. Tutvusime korraldusmeeskonna, meediatiimi, grupijuhtide ning protokollijatega. Laulsime Sünnipäevalaps Marisele ühe võimsa laulu ning tutvusime peakorraldajate Lele ning Mariella suu läbi riimi vormis suvekooli reeglitega.

Avamisele järgnes tutvumine, mis koosnes lustakatest ‘jäämurdmis’ mängudest, et vähendada barjääre ning tutvuda uute inimestega. Ja oligi käes lõunasöögiaeg, kus kokatädid kostitasid meid tatra, kanakastme ning maasikamoosiga kohupiimaga. Kõht täis söödud ning veidi ka puhatud kogunesime suurde saali, kus tutvustati noortele Eesti Õpilasesinduste Liitu, Eesti Lastekaitse Liitu ja Eesti Noorteühenduste Liitu.

Esimese päeva üks oodatuim osa oli kindlasti orienteerumine, kus võistkonnad pidid läbima erinevaid punkte. Igas punktis tutvustas üks KRM’I liige liidu ajalugu ning tuli täita üks seikluslik ülesanne. Ja taaskord oli kätte jõudnud toiduaeg, kus seekord pakuti kartulit, guljašši ja jäätist. (Täname kokatädisid!)

Kell seitse alustasime sissejuhatusega töögruppide töösse. Töögruppe on kokku neli : visioonid, väärtused, mission, eesmärgid, meetmed ja indikaatorid. Tutvusime, valmistusime õhtuseks ürituseks, kus iga grupi ülesandeks oli esitada pisikene sketš ette antud muinasjutu põhjal.

Kell 9 etendusid laval minietendused, millieid Pärlseljal varem nähtud pole. Ja oligi aeg sportmängudeks. Oma sõprusringkonna oskusi sai proovile panna nii kummikuviskes, lainetena kõhulihaste tegemises, seikluslikes penalites ja paljudel teistel toredatel aladel. Kahjuks või õnneks lõpetas vihm meie sportmängud. Nõnda valgusid noored jutusumina saatel majadesse, et saata õhtusse esimene päev Pärlseljal.

Nautige nädalavahetust ning elage hetkes, sest praegu on parim võimalus pidada maha üks vahva muna koksimisvõistlus või rannapalliga jalgpalli kõksimise turniir. Sõbrad on imelised!(Homme on sünnipäev Arlesel!)

Head ööd, kohtume hommikul! 😉