Eesti Õpilasesinduste Liit | Vabatahtlik töö on väärtus ka ülikooli sisseastumisel!
1098
post-template-default,single,single-post,postid-1098,single-format-standard,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-17.2,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive
 

Vabatahtlik töö on väärtus ka ülikooli sisseastumisel!

Vabatahtlik töö on väärtus ka ülikooli sisseastumisel!

Tänasest leiab Tallinna Ülikooli haridusteaduste instituudi ning loodusteaduste erialade sisseastumise kodulehelt vabatahtliku töö arvestamise avalduse, mida võib pidada Tallinna Ülikooli haridusteaduste instituudi, Eesti Noorteühenduste Liidu ja Tallinna Ülikooli Üliõpilaskonna koostöö oluliseks viljaks.
 
“2016 aasta kevadel haridusteaduste instituudiga toimunud mõttevahetused on olnud sisukad ja tõhusad, ning jõudnud selleni, et juba sel suvel on haridusteaduste instituudis ning loodusteaduste erialadel esmakordselt võimalik kõikidel õppekavadel saada sisseastumisel muude oluliste kriteeriumite kõrval lisapunkte ka eelneva vabatahtliku töö kogemuse eest, mis ei pea olema seotud otseselt erialaga, kuhu õppima asutakse” tõdeb Eesti Noorteühenduste Liidu vabatahtliku töö tunnustamise eestvedaja Liisa Tolli.
 
Haridusteaduste instituudi direktor Kristi Vinter rõhutab, et töö vabatahtlikuna ja abistamisele suunatud ühiskondlik aktiivsus näitavad haridusvaldkonnas tegutsejate olulisi isiksuslikke kvaliteete, mida tulevikuühiskonnas üha enam väärtustatakse. Nende tähelepanuta jätmine parimate kandidaatide valimisel oleks vale. Vinter nentis, et kõikidelt haridusteaduste instituudis õpitavate erialade esindajatelt oodatakse tulevases professionaalses elus empaatilisust, ligimese märkamist ja mõistmist aga ka eestvedamis- ja kaasalöömisvõimekust, mille olemasolule vabatahtlik töö viitab ja millele tuleks mujalgi märksa enam tähelepanu pöörata.
 
“Maailmas, kus edukaks toimimiseks jääb teadmistest üksi väheks ning üldpädevused ja inimeseks kasvamine on üha enam hariduse siht ja harituse näitaja, annab vabatahtlik töö juba enne ülikooli astumist väärtuslikke elukogemusi ning kasvatab meie arvates sellega kandidaadi väärtust. Samuti võimaldab vabatahtliku töö arvestamine vastuvõtus osundada instituudi põhiväärtustele, milleks on avatus, vastutus ja koostöö ning näidata välja seda, milliseid inimesi me õppima ja tuleviku hariduspõllule väga ootame” on Vinter veendunud.
 
Täidetud avaldus vabatahtliku töö kogemuse kohta tuleb esitada koos sisseastumisdokumentidega. Lisainfo ja viited avalduse vormile leiad TLÜ haridusteaduste instituudi ning loodusteaduste erialade alt – http://www.tlu.ee/et/opingud/oppimisvoimalused/bakalaureuseope
 
Eesti Noorteühenduste Liit ja Tallinna Ülikooli Üliõpilaskond jätkavad läbirääkimisi teiste Tallinna Ülikooli instituutidega, et aidata kaasa vabatahtliku töö märkamisele ja väärtustamisele ülikoolis.